Chelicer

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
""Jednou jsou to Roi, podruhé Ulgor - neustále se strachujeme před útokem zvenčí! Mnohem větší hrozba na nás přitom číhá v potemnělém lůně našeho vlastního světa..."" - Annh Durai
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Mesoth

Domovský svět: Annor

Éra: 4215 Tu - současnost


Chelicer je svrchovaným válečným vůdcem annorské separatistické militantní republiky Mesotho. Do pozice velitele s absolutní mocí je nominován především kvůli svým radikálním názorům, jež jdou ruku v ruce s náladou ve společnosti. Komunita Mesothů byla v posledních staletích opakovaně utlačována annorskou vládou, jejichž území též dramaticky poškodila nadměrná těžba chaalkového dřeva. To vše se projeví v ambivalentním vztahu ke zbylým annorským etnikům. Chelicer sám sebe prohlašuje za arma a buduje armádu. Rychle se rozrůstajícím mesothským vojskům se podaří získat zpět původní teritoria a vyhnat, či usmrtit zdejší zpracovatele dřevin. Mesothský boj za svobodu a samostatnost tak postupem času přerůstá v otevřenou válku s Annorem.

Chelicer je zapojen do celé řady ilegálních aktivit na planetě ať už jde o loupeže, únosy či nájemné vraždy. Zločinné aktivity se postupně stávají hlavním zdrojem příjmů Mesotha. Důsledkem je kvalitně vyzbrojené vojsko, jímž republika nyní disponuje. Odsouzeníhodné akce jako vypalování annorských vesnic v příhraničních oblastech, učinily z Chelicera jednu z nejhledanějších osob Xenozóny.

Waalkwacký ambasador Gweol získal informace o tom, že Chelicer disponuje hned několika modifikovanými bio-bombami. Na popud wacké vlády však dosud tyto klíčové informace annorské vládě neposkytl. Chelicer vážně uvažuje o jejich nasazení proti několika strategicky významným annorským městům. Chce tak rozložit morálku annorské společnosti těsně před tím, než jí zasadí konečný úder."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje