Gweol

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Podle žebříčku uvedeného sub-deníkem uWaWa je wacký velvyslanec Gweol An-Tokkk třetím nejgeniálnějším Wakem působícím mimo sousvětí WaalkWak.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Wak

Domovský svět: Annor

Éra: 4186 Tu - současnost


Gweol An-Tokkk je vrchním waalkwackým ambasadorem na Annoru. Na dvousvětí WaalkWak však paradoxně nikdy nezavítá a celý svůj život tráví v Xenozóně. Žádný z Waků nezná annorské zvyky, kulturu a poměry tak jako rod An-Tokkk, proto bylo zvolení Gweola velvyslancem logickým krokem - pokračuje tak rodinná tradice, kterou již několik generací budují jeho předkové. Již Gweolův děd, slovutný Wonq An-Tokkk, je dodnes považován za jednoho z nejvýznamnějších wackých diplomatů, který nebývale pozvedl vztahy mezi Qawakkou a Xenozónou. Gweol na Annoru prožívá těžké dětství, spolužáky je díky své intelektuální povaze odstrkován. Co bylo dříve Gweolovým prokletím, se však v dospělosti stává klíčem k úspěchu.

Jedním z nejlepších Gweolových přátel je samotný Wabbo, jeden ze šesti právě vládnoucích Waalků. Jejich první setkání se odehraje na annorské ambasádě. Wabbovi imponuje Gweolova znalost lokálního folklóru a nejen pro ni si ho velmi oblíbí. Mnohými z ambasadorových rad se Wabbo řídí i po příletu domů a proto Gweola jmenuje do funkce poradce v záležitostech Xenozóny.

Gweolova vysoká inteligence je způsobena vzácným onemocněním zvaným ""Xerebrův syndrom"". Ten způsobuje nadměrný růst mozkové hmoty a spolu s ním i aktivity. Zasažen je především limbický systém, což se projevuje absolutní audiovizuální pamětí. Ve vyšším věku postupně dochází ke splývání vzpomínek, výpadkům paměti a její celkové ztrátě. Gweol je však prozatím v té nejlepší formě."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje