Daňo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Foork

Domovský svět: Khalfass

Éra: 3991 Tu - současnost


Bývalý voják původem z Khalfassu, galapka a veterán neúspěšné invaze na Grannok. Po skončení operace se stejně jako mnoho jiných nedokázal vypořádat s prožitými událostmi a znovu se zapojit do normální společnosti. Následné putování ho zavedlo až na Coraab, kde ve vzpomínkách na hrůzné daemony dodnes vede svou soukromou válku s hmotou Xa. Nyní je figurka známá jako Křivec Daňo častým jevem u dálničních odpočívadel a servisních plošin. Má na svědomí mnoho drobných krádeží a sabotáží, díky vojenskému výcviku je ale téměř nepolapitelný a za vyslání profesionálních jednotek zase nikomu nestojí.

V místech Daňova nejčastějšího výskytu byla dokonce vysazena dopravní značka upozorňující na nutnost zvýšené ostražitosti. Majitelé dálničních bufetů zase zavedli takzvanou Daňovu přirážku, která jim má kompenzovat drobné škody. Postupně tak začali činit i ti, u kterých se hrbatý Khalfassan ve skutečnosti nikdy neobjevil.

Největší rozruch Daňo způsobil na nepoužívaném odpočívadle, kde náhodou zastavil luxusní antigrav traxolského velvyslance. Daňo ze stroje odmontuje všechny komponenty vyrobené z hmoty Xa, takže diplomat musí několik hodin čekat na náhradní transport. Během této doby je hned dvakrát přepaden a oloupen místními lachty."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje