Dagh Dvojkostra

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Dagh Dvojkostra zobrazený ve své typicky vykroucené poloze. Jeho kmenoví druzi jej vždy zdravili zvoláním Erh K'rontha tarakh-kha? (Koho neseš na bedrech?), protože to tak zdálky skutečně vypadalo.
(Coraabia Artist: Arturo Aguirre)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4040 Tu - 4186 Tu


Diostenokrechie je velice vzácná choroba, při které dojde během vývoje jedince k rozštěpení těla na dva neautonomní celky. Neživí takto znetvořené chudáky nazývají bachaar, což znamená cosi jako sochor. Postižený má své mozkové ganglium rozprostřené do dvou trupů, které jsou spolu v úzké symbióze. U Dagha záhy po vzniku vypukla tato choroba naplno, na rozdíl od většiny podobně postižených nebožáků si ovšem v rozdvojené hlavě zachoval slušnou inteligenci. Rozmary osudu Dvojkostra překonal po svém - tvrdě na sobě dřel a vypracoval se na uznávaného občana. Dagh byl charakter, bránil nevinné a vždy vynakládal maximální úsilí na to, aby jeho rodiště - nepočetná ilokajská komunita, sídlící hluboko v Periferii - ve zdraví prosperovala.

Daghův horní trup se zaměřuje na střelbu a použití hrubé síly, dolní tělo naopak vykonává drobné motorické práce a v hospodě obírá při partičce mega-midžiče ostatní štamgasty. Dagh má tři ruce, dvě boční a jednu prostřední, kterou dle potřeby používá jedním či druhým tělem. Obě hlavy jsou silní smogláci, za den Dagh vytahá až pět středních bomb komprimovaného UmpaK-9.

Logicky se vždy našlo mnoho konzervativců, kteří se Dagha pro jeho odlišnost báli nebo se jej coby nečistého tvora toužili zbavit. Když kolonií jednoho dne projížděl xenocirkus Ebrigon, Dvojkostrovi "známí" jej nadopovali drogami a v bezvědomí prodali za střípek Xotu principálovi. Dagh strávil zbytek neživota za mřížemi coby panoptikální atrakce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje