Dardan Vazba

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: pravděpodobně smyšlená postava

Domovský svět: Coraab

Éra: vznik okolo 1850 Tu


Když budeš zlobit, Dardan tě přetrhne vejpůl! Těžařský folklór je plný násilností a trestů, což přesně ztělesňuje postava smyšleného obra Dardana. Citujme prastarou knihu Ug Tutor: Dardan Vazba jednoho dne přišel z práce domů do slotu. Měl hlad a tak vytáhl z klece dvojici dětí. Ty ale byly příliš hubené, aby se Těžař najedl - proto je sešil dohromady jako jednohubku a obalil v hutném mazu. Zahořel oheň a obr si ten den dobře pochutnal. Příští den při vrtání pod tvrdým podložím Skládky narazil na hnízdo hanthů, kteří mu kdysi rozleptali nářadí v dílně. Rozvrtal je do posledního na kusy a navečer z nich a zbytků dětí přichystal chutný vývar.

Kniha Ug Tutor byla po dlouhá léta součástí povinné četby pro děti na těžařských školách. Humanitní hnutí Skraaik společně s iniciativou podepsanou samotným kardinálem Kerongem ale knihu nakonec odstavilo z oběhu. Časem se stala cennou kuriozitou v coraabských obchodech s antikvitami.

Kniha prý byla inspirovaná skutečnou postavou jakéhosi Dardana Trojkostry, který kdysi obcházel talské kolonie a údajně unášel a jedl těžařské děti. Jeden šílený kanibal inspirovaný Dardanovými eskapádami kdysi zkusil uvařit vývar z hanthů a několika exhumovaných mrtvol, nicméně kvalitu jídla nestihl ocenit, protože mu po pozření směsi vytekly veškeré útroby očima."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje