Hanth

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Vědci hanthům vložili do genomu silnou touhu po rozmnožování. Očekávanou populační explozi pak plánovali regulovat dostupností speciálních reprodukčních kádí.
(Coraabia Artist: Tom Edwards)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1600 Tu - současnost


Coraabiany též často označovaný jako hhanth či arach. Hanthové jsou jedním z uměle vyšlechtěných neživých kmenů, který byl vytvořen čistě pro potřeby společnosti. Desítky let trvající křížení genomu vybraných káďovek a vzácného meta-hmyzu rodu Barehammada vyústilo ve zrod zcela nové formy neživota. Stvoření hanthů mělo jediný cíl – vyřešit otázku dramatického přemnožení bobtnáků, kteří se zabydleli v rozsáhlých kanalizačních systémech stále se rozrůstající C'Ory. Díky četným zásahům neživých genetiků hanthům dorůstá až šestnáct končetin, jsou chorobně závislí na tri-chitinu (bohatě obsaženém v tělech bobtnáků). Skvěle vidí ve tmě a disponují účinným imunitním systémem, jenž je chrání před smrtícími toxiny, obsaženými ve všudypřítomných splašcích.

Hanthové jsou sice káďovkami, ke svému rozmnožování ovšem žádné reprodukční kádě nepotřebují – jednoduše vytrousí svůj genetický materiál do tekoucího odpadu. Právě díky tomu se paradoxně hanthové nakonec přemnožili ještě rychleji než samotní bobtnáci. Ti byli sice skoro vyhubeni, brzy ovšem začala tisícihlavá hejna hladovějících hanthů působit větši škody než oni sami

Centropolitní vláda byla nakonec donucena k razantnímu zásahu. V 1824 Tu nechala všechny kanalizační systémy vyleptat silnou bio-kyselinou. Šlo o velice nákladnou proceduru, která však nebyla díky korupci a liknavě odvedené práci dotažená do konce. Hanthové díky tomu čistku přežili a po čase se znovu přemnožili do původních stavů. Boj s nimi tak trvá dodnes.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje