Destro-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jsou to dokonalí válečníci, je velice obtížné jim čelit. S jedním si poradíte rychle - proti deseti je ovšem třeba nasadit celou armádu. - Wronko
(Coraabia Artist: Jamshed Jurabaev)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: první série vyrobena okolo 3905 Tu


Málokterý stroj se Rudému velení vyplatil jako série Destro. Tito boti, vybavení pokročilou umělou inteligencí Reddů, nepotřebují při svých operacích takřka žádný zásah zvenčí – svá data nasbíraná na bojišti v reálném čase synchronizují a sdílejí všichni najednou. Každá jednotka pak včas rozpoznává situaci a podle toho jedná. Čím více Destro-botů operuje v daném prostoru, tím je pohled na vývoj událostí přesnější. Celkem existuje přes deset variací série Destro od lehkého a mobilního ostřelovače po silně pancéřovanou bojovou jednotku vyzbrojenou dvěma protipěchotními automatickými děly. Ne nadarmo působí oddíly Destro-botů děs a hrůzu napříč všemi civilizovanými světy - předchází je totiž pověst nelítostných zabijáků, kteří ze zásady neberou žádné zajatce.

Sérii Destro prý navrhl sám armo Tiamar, který dokonce chtěl před lety její patentovou matrici prodat za velké peníze WaalkWaku. Waci nabídku odmítli, protože prý "konstrukce obvodů neumožňovala transparentní kontrolu nad motivacemi chování strojové inteligence". Technologové si jednoduše nebyli jisti, komu by se po sestrojení Destro-bot zodpovídal.

Rudé velení nad autonomií jednotek Destro údajně opakovaně vyjádřilo znepokojení – veškerá data z jejich operací totiž putují do datových matric kontrolovaných Tiamarem a centrální mysl k nim de facto nemá přístup. Mnozí tvrdí, že Tiamar díky nim vede svou vlastní soukromou válku – jeho skutečné motivace a záměry nicméně Coraabianům dosud zůstávají skryty.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje