Wronko

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mghor

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4139 Tu - 4241 Tu


Ačkoli se Wronko narodil na WaalkWaku, většinu aktivního života strávil v coraabské soustavě bojem proti Reddům. Právě on byl oním varovným hlasem, jenž dlouhodobě upozorňoval na nedostatečnou zabezpečenost Orbitální univerzity vůči útoku zvenčí. Nikdo jej nebral vážně, planetární vláda si naivně myslela, že armo Tiamar dodrží své slovo o příměří. Jak to pak v 4179 Tu dopadlo, ví na Coraabu dnes každý. Čerstvě povýšený čtyřicetiletý armo sloužící u exoplanetárních složek C.P.F. za zbabělý masakr požadoval ráznou odvetu a apeloval u InSboru o svolení k protiúderu. Hermes ale celou Wronkovu strategii smetl ze stolu a učinil jen symbolická protiopatření, aby nevyeskaloval situaci. Za tento počin se dočkal od Wronka doživotního opovržení. Poslední roky svého života Wronko strávil pedagogickou činností na coraabské vojenské akademii Bol'Karaa.

Wronko (stranou oficiálních struktur flotily) tajně spolufinancoval atentát na armo Tiamara v době, kdy podruhé přilétl na Coraab vyjednávat o podmínkách příměří v 4184 Tu Tiamar svůj příjezd dokázal natolik zabezpečit, že spiklenci v poslední chvíli složitou operaci pro vysoké riziko neúspěchu zrušili.

Sub-deník Žumpič! kdysi uvedl, že je Wronko monosexuál a za služby u C.P.F zneužíval mladé kopy. Armo za toto nehorázné nařčení na bulvárním plátku vysoudil rekordní obnos trinů, což vyústilo v rituální sebevraždu sedmnácti členů tehdejší redakce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje