Di-zonda

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: meta-medúza

Domovský svět: Hoptar I

Éra: ? - současnost


Di-zondy jsou postrachem hoptarské fauny. Tyto meta-medúzy se nechávají díky silným poryvům větru vyzvednout z hladiny moře a poté jsou unášeny přes souš do doby, dokud nenaleznou další vodní plochu. Po vznesení ze svého těla vylučují látky, které jsou posléze rozprašovány do okolí. Pokud je touto látkou zasažen živý tvor, ihned je ochromen a látka začne působit na tělní tkáň podobně jako bio-kyselina. Během několika Unů je oběť doslova rozleptána. Di-zonda potom cestou zpět vysají kašovité zbytky nebohé oběti pomocí svého trubicovitého orgánu zvaného kuglur. Skupinka těchto meta-medúz tak dokáže během jednoho přeletu pozabíjet několik moiruuckých stád.

Di-zondy umí až osminásobně zvětšit své tělo. Nafouknutím či vyfouknutím útrobních plynů v žaludku dokáží kontrolovat výšku letu. Tyto meta-medůzy mívají nejčastěji zvonovitý tvar, ovšem není to pravidlem. Xed ve svém Pojednání o vitální bázi uvádí, že di-zondy byly výjimečně spatřeny dokonce i ve stratosféře.

V nehostinném prostředí na Hoptaru I se nachází desítky vědeckých kolonií. Jejich povinným vybavením jsou obrovské větráky, které zabraňují přeletům meta-medúz přes obydlenou oblast. Pokud by se nevyprázdněná di-zonda dostala nad kolonii, mohlo by to mít katastrofické následky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje