Diox Dupanzer

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nápis Dupanzere vrať se, C'Ora tě potřebuje!, jenž byl neznámým autorem vyryt na zeď poblíž stadionu Dubbu-Rang po událostech v 6|4270 Tu, dokazuje neumírající víru v tohoto hrdinu.
(Coraabia Artist: Seoro)

Rasa: fiktivní postava

Domovský svět: Coraab

Éra: 4204 Tu - ?


Příběhy o neuvěřitelných hrdinských činech ochránce světů Dupanzera zná snad každý Coraabian. Sám zničil mateřskou loď pirátské flotily, odklonil obří meteorit z kolizního kurzu, rozprášil ulgorské otrokáře a vlastním tělem přikryl vybuchující termo-granát před delegací z WaalkWaku. Prostě dokonalý a nekonečně odvážný voják, který byl vždy připraven bojovat za svou zem. K tomu všemu stíhal být vzorným manželem a laskavým otcem, pečovat o svou nemocnou matku a poctivě platit centropolitní daně. Ve skutečnosti toho vykonal tolik, až se mnozí začali opatrně ptát, jestli je to vůbec možné. Činy Dioxe Dupanzera postupně přilákaly pozornost stovky zvědavých nu-bloggerů. Přesvědčivé video záznamy a skutečné jizvy však pochyby vždy rozptýlily.

Pravda vyšla najevo až po několika letech - propagandistickou a prokazatelně fiktivní postavu Dioxe Dupanzera ve skutečnosti přímo na popud guvernéra Zuly "stvořila" vládní byrokracie, aby v občanech posílila patriotismus, zvýšila daňové výnosy a nalákala mladé rekruty do armádních náborových kanceláří. Vi-log Dioxe s pěstí zaťatou na srdci mělo snad každé talské dítě.

Postavu Dupanzera ztvárnil druhořadý ale pohledný herec a masér Ijaat Hvonsk, po kterém se později slehla zem. Oficiálně byl v 4251 Tu poslán na tajnou misi v Xenozóně a dodnes se najde několik nadšenců, kteří očekávají jeho návrat. Ve skutečnosti ho však odstranil InSbor, aby svým ethanolismem a podivnými sexuálními choutkami neohrozil pečlivě budovaný mýtus.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje