Guvernér Zula

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mbehir Zula má rázný a rozhodný naturel. Jeho patolízalští podřízení často s úsměvem tvrdí, že jeho aura doslova ohýbá okolní prostor jako gravitační studna. Jisté však je, že guvernát se Zulou v čele slaví řadu diplomatických úspěchů.
(Coraabia Artist: Simon Dominic)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4142 Tu - současnost


Coraabiany přezdívaný Tal'Thu (Starý Tal). Tento pravděpodobně nejvlivnější Těžař současnosti již po celé jedno století významně ovlivňuje coraabskou politiku. Mbehir Zula krátce zastává funkci byrokratha intersektorových styků, později působí jako poradce boroistického B'Wora Bakusty Torka. Po rozpuštění Kruhové Lóže je nečekaně dosazen do čela centropolitního guvernátu (C'Orai) v pozici cohhazaana, vrchního správce C'Ory. Zula tím do svých rukou kumuluje moc, jež by mu mohly předchozí demokraticky volené orgány jen tiše závidět. Kritické hlasy jsou ale v důsledku nedávného masakru studentů na Orbitální univerzitě rychle potlačeny. Na pátém zasedání Kruhového sněmu je pak protektorem Hangulem Zulovi funkce centropolitního guvernéra svěřena doživotně.

Silně konzervativní Zula si svou nekompromisní politikou v C'Oře rychle znepřátelí především neživé kmeny, na jejichž práva bere jen pramalý zřetel. Mnozí dokonce hovoří o tom, že se společenské poměry zvolna navracejí do stavu, kde byly před Padesátiletým Skeletátem. Na guvernéra Zulu byl také již čtyřikrát spáchán atentát. Starý Tal se ale stále těší dobrému zdraví.

S postupem času se mezi Coraabiany množí názor, že je Zula pouhou figurkou v rukách InSboru a ve skutečnosti pouze otrocky prosazuje zájmy vojenských špiček Coraabu. Velká část obyvatel centropole tak dychtivě čeká na jeho smrt. Není totiž tak úplně jisté, zda bude nový cohhazaan vůbec zvolen. Byropisy vydané k této skutečnosti podléhají nejvyššímu stupni utajení.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje