Drinh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nebezpečný neživý tvor ve své plné kráse. Drinh, původní vrcholový predátor vzdálených periférií, se stále častěji zjevuje na předměstích C'Ory.
(Coraabia Artist: Marcel Stobinski)

Rasa: neživý - Drinh

Domovský svět: Coraab

Éra: Raná Skládka - současnost


Tento masožravý tvor dlouho lámal hlavy i těm nejlepším xenistům. Coby představitel neživé fauny nemá potřeby, jako je konzumace tekutin či potravy, natož dýchání. A přeci má bystré oči, pilovité zuby a konstrukčně nejtvrdší lebku mezi neživými, což z drinha dělá dokonalého predátora. Otázkou bylo, z jakého důvodu se mohl vyvinout z neživého tvora nižší třídy predátor. Teorie přímého určení vysvětluje tuto skutečnost jako chtěný záměr některé z Kultur Šera. Ostrá kritika na sebe nenechala dlouho čekat a tento teoretický koncept upadl v nemilost. Přesto však v análech významných institutů jako je Yon-Toa existují přesvědčivé důkazy plynoucí z hloubkové genetické analýzy, které Teorie přímého určení potvrzují.

Zkoumání vzorců jejich chování poukázalo na zajímavá fakta. Drinhové požírají výhradně maso neživých, přičemž vždy upřednostňují maso s výraznějším genetickým úpadkem. Zdravé neživé a živé nechávají bez povšimnutí. Objevy vedly k teorii, že jejich účelem byla regulace geneticky poškozené neživé populace, přičemž požírání tkání zabraňovalo replikaci vadných genů v kádích.

Jak civilizace postupuje, drinh se postupně stahuje do periférií, aby neohrožoval živou populaci. I přesto se někteří jedinci tohoto druhu pravidelně vydávají do okrajových Sektorů. Čas od času je možné pozorovat celou smečku drinhů, kteří pronásledují skupinky nebohých lachtů. Vláda tyto aktivity tiše toleruje - draví tvorové odvádí za centropolitní složky nepopulární a špinavou práci.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje