El-Barr

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Byl by to docela dobrý kop, jen kdyby věděl kdy nemá být kop. - Eezar Ohan
(Coraabia Artist: Gibson Radsavanh)

Rasa: Soop

Domovský svět: Coraab

Éra: 4241 Tu - současnost


Přestože od příchodu El-Barrových předků z dvousvětí WaalkWaku uplynulo již mnoho Tu, coraabská většinová společnost však Soopy nadále považuje za podivínské technologické experty z ciziny, kteří jsou sice vítáni, avšak měli by rychle dokončit práci a zmizet domů. Když mladý El-Barr poprvé projeví zájem o povolání Planetárního kopa, dostane se mu od sektorového velitele pohrdavého odmítnutí. El-Barr se nenechá odradit a ve své domácí nádrži pilně nabublává potřebné teoretické znalosti. Po druhém neúspěšném přijetí se rozhodne prorazit si cestu od samého dna policejní práce a nastoupí do pozice coraaba, terénního strážce pořádku. Se zápalem se vrhá do ulic a ochotně se zapojí do boje s pouličním společenským odpadem.

Díky své upřímné a veselé povaze se postupně zapíše do paměti místních obyvatel, kteří jej začnou nazývat laa’bumma (náš strážce). El-Barr se jim za to odvděčuje svědomitou prací bez ohledu na následky. Když spatří ledabyle ukotvený antigrav opatřený důstojnickými insigniemi, ihned nařídí jeho odtažení. Armo Aggak tak díky jeho snaživosti propásne klíčové zasedání velení InSboru.

Zanedlouho se El-Barr stává jedním z dvaceti coraabů, kteří jsou povýšeni na sektorové kopy. El-Barr se během iniciační oslavy překrmí žulé-vixem a nadutě před všemi prohlásí, že se v budoucnu stane prvním soopským boppou ve vnějších Sektorech. Jeho slova vzbudí pouze posměch. Kop Gozai prohlásí, že pokud se tak někdy stane, rozřeže a sní svůj pečlivě pěstěný bio-knír.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje