Favián Poh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Na rozporuplné postavě Faviána Poha se Annořané dodnes neshodnou - jde o patrona ohrožených druhů či o bezohledného šmelináře s úzkými konexemi na mafii?
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Bi'koi

Domovský svět: Annor

Éra: 4254 Tu - současnost


Favián Poh svůj život zasvěcuje vyššímu poslání chránit panenskou divočinu Annoru před všudypřítomnou nenasytností. Sám o sobě veřejně prohlašuje, že prozřel skrze mříže falešného blahobytu a že se vzdává peněz, které jsou jen mučivými okovy matérie. Pro svůj aktivní boj za osvobození zvířat vězněných v bojových jámách, farmaceutických laboratořích, xenocirkusech a xenoZOO bývá Favián sub-médii označován za ekoteroristu. Se svými přívrženci koná protestní akce, při kterých neváhá zaházet vstup do sídla vlády ruuckým trusem či polévat celebritám jejich drahé obleky z kůže naggi umělou krví. Zatím největší Faviánovou akcí bylo vyplenění planetárního přístavu v Bul-Biku. Zde se mu podaří osvobodit na dva tisíce zvířat určených pro vývoz.

Po anabázi v Bul-Biku se Favián Poh rychle dostává do středu mediálního zájmu - nejeden sub-kanál je ochoten zaplatit nemalou částku za exkluzívní interview. Sub-portéry však zarazí chamtivost, které se jim při jednaní s Faviánem dostává. Mladý Bi'koi za interview bezostyšně vybírá peníze, a ačkoliv jasně deklaruje, že veškerý Xot skoční ve fondech na záchranu ruuků, přesto vzbuzuje podezření.

V blízkosti Poha se pohybuje skupina pochybných chlebodárců a mecenášů, které Favián familiérně označuje jako ""zelené kunčofty"". Když investigativní reportérka upozorní úřady, že asi právě jim Poh předává veškerá ukořistěná zvířata, zcela náhodou tím rozkryje aktivity jedné z větví rodinné mafie X.A.M.A.X., specializující se na černý obchod se vzácnou zvěří Xenozóny.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje