Wabbo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Wabbo je vyhlášený svou klidnou a přemýšlivou povahou. Také proto tektonik Sqquuknu, který je až chorobně posedlý efektivitou, Wabbovu náturu snáší jen velmi těžce. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Wak

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4203 Tu - současnost


Aby se mladý Wabbo připravil na svou pestrou životní dráhu, podnikne řadu poznávacích výprav po strunifikovaných světech. Díky tomu si rozšíří své vzdělání v oboru planetární etnografie, vystudované na prestižní wacké univerzitě Qoll-Qork. Wabbo je rozeným diplomatem i zábavným společníkem. Na cestách postupně získává portfolio významných kontaktů, jež později uplatňuje v politice. V 4251 Tu přebírá otěže cechmistra v rodinném boterském cechu WaBBo, společnosti stojící na neuvěřitelně lukrativních kontraktech z Aganu. Wabbo zde poskytne zázemí technicky zdatným, avšak chudým Wakům. Díky svému altruismu Wabbo postupně upevňuje svou mocenskou pozici na WaalkWaku. V 4275 Tu je pak uveden do úřadu Waalka.

Wabbo coby novopečený Waalk převezme resort vztahů s Xenozónou, kam často a rád cestuje. Cílem jeho cest jsou nejen obchodní a diplomatická jednání, ale také vyhledávání spřízněných duší, které s ním budou sdílet lásku ke krásám multivesmíru. Právě Wabbovo (pro Waka tolik atypické) mecenášství je trnem v oku tektonika Sqquuknu, který jej opakově nařkne z oportunismu a spirituálního tmářsví.

Wabbo vytrvale usiluje o úpravu deklaračního logu Waků. Uveřejňuje kontroverzní stať o triangulaci kontroly moci, ve které navrhuje zřízení třetího, kontrolního pilíře, jenž bude vahadlem mezi mocí úřadu tektoniků a úlohou Waalků. Myšlenka však byla zainteresovanými stranami smetena ze stolu a Wabbo byl ještě dlouho poté nucen vysvětlovat, že není nastrčenou figurkou mocichtivých kyberenů."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje