Hettzib

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nemysli jak hřeb! Budeš myslet jako hřeb a dycky tě někdo zatluče! - Hettzib
(Coraabia Artist: Jonathan Fuller)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4136 Tu - 4273 Tu


Hettzib je jméno, které si bude komunita c'orských neživých zápasníků pamatovat dlouho. llokaj svou kariéru začíná v bai-koptských strojních závodech, kde o přestávkách s oblibou sleduje zápasící Ilokaje. Šlo o místní extrémní sport Krobba, ve kterém se soupeři snaží navzájem zatlouct po kolena do uhloxu. Hettzib jim začne radit a po čase se stane jejich samozvaným trenérem. Houževnatým a nekompromisním přístupem dovede své ilokajské svěřence na oficiální závody, kde slaví nebývalé úspěchy. Sport se dostane do širšího podvědomí veřejnosti a jeden čas se dokonce uvažuje o jeho zařazení do sportovních disciplín na Coraabiádě. Vzhledem k vysokému procentu zmrzačených zápasníků však klání Krobby nominací neprojde.

Hettzib si po čase otevírá vlastní školu Krobby, kde si jeho svěřenci sami vyrábí potřebné sportovní náčiní. Podniku se daří až do jednoho osudného Šera. Při jedné z trenérských lekcí si Hettzib totiž omylem stoupne na pískoviště. Jeden z rozvášněných zápasníků si jeho rachitickou postavu splete se cvičnou figurínou a úderem palice rozdrtí trenérovu lebku na kaši.

Na Hettzibovu památku se v C'Oře uspořádá historicky největší klání Krobby. Při něm se však týmy Ilokajů neshodnou na základních pravidlech a celá akce skončí krvavou řeží. Krobba upadá v nemilost veřejnosti a dříve populární Hettzib je označován za strůjce všech svárů. Jeho škola je vypálena do základů a Ilokajové se postupně vrací ke svým předešlým pracím - do továren či na bojiště Sokurru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje