Holmes

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Tady je křída. Můžeš se začít obkreslovat. Protože jestli se ještě jednou přiblížíš k našemu gravu, obkreslíme tě s ní já a tady kolega! A to už bude horší... - Holmes4255 Tu
(Coraabia Artist: Jakub Hussar and Shadowumbre)

Rasa: Bael

Domovský svět: Coraab

Éra: 4110 Tu - současnost


Bael Holmes u svých kolegů v Bahoofě odjakživa vzbuzuje velice rozporuplné reakce. Se svým kolegou Wat-Sonem vyřešili nejeden zapeklitý případ a co se týče pracovního nasazení, dosahují více než úctyhodných výsledků. Problém je v Holmesově povaze. Jde o nerudného, arogantního policistu, který vše řeší radikálními gesty a neváhá se při sebemenší zámince uchýlit k okázalému násilí. Zločinci totiž krajně opovrhuje a považuje je za slaboduchá zvířata. Kdyby Holmes nedostal do chládku tolik lumpů, dávno by mu hrozil vyhazov – jeho nadřízení se díky Holmesovým četným eskapádám dostali do tolika problémů, že následky řeší dodnes. Kolegové však naopak nemohou zapřít respekt, který tento ostřílený vymahatel zákona v jejich řadách vzbuzuje.

Holmes se před dlouhými léty rozešel se svým životním druhem, aniž by stihl stvořit potomky. Z tohoto životního zklamání mnozí odvozují jeho prudkou povahu. Holmes žije na periferii Sektoru 5 v nevelikém přívěsu, ze kterého každý den dojíždí do práce až několik hodin. Solidární nabídky kolegy Wat-Sona na to, aby se přistěhoval do jeho ubikace, vytrvale odmítá.

Holmes je po dlouhé roky závislý na ketamaši, exotické droze, kterou si Baelové vymazávají ústní dutiny, aby potlačovali příznaky bolestivé degenerace kostní soustavy. Před svým okolím detektiv tento fakt úzkostně tají, bojí se, že by ve společnosti ztratil tvář – ať už kvůli narkomanství nebo faktu, že starého drsňáka vůbec něco bolí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje