Ketamaš

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4215 Tu - současnost


Rug Iblim je frontmanem kapely GmonTol a pravděpodobně také nejpopulárnějším gmonkským interpretem současnosti. Rug vystupuje pod pseudonymem Ketamaš, což je označení pro oblíbenou návykovou látku užívanou Baely. Ketamaš je uznáván jako zábavný a nevypočitatelný neživý hudebník a do podniků, které dokáží zaplatit jeho honorář, se dokonce stahuje i talská smetánka. Jeho schopnost netrefit rytmus patří ke standardu gmonkských profesionálů, ovšem co jej činí výjimečným, je perfektní příprava celé show. Rug rychle pochopil, že je stále velké množství Těžařů, kteří se nepřišli pouze bavit, ale především vysmát se neživým a jejich tvorbě. Coby Ketamaš jim nabízí spoustu příležitostí právě k takové radosti - svá sólová vystoupení totiž často doplňuje sebeparodickými skeči.

Rug v minulosti prožil mnoho krušných Tu na ulici bez možnosti získat rozumnou práci. Když v jednom baru začal kvílet zoufalstvím, zjistil, že si jeho lamentování několik Těžařů spletlo s gmonkovým vystoupením. Rug tuto příležitost chytil za lalok a k umění přivedl i několik svých přátel z ulice - tak vznikl GmonTol, putovní kapela plná svářečů, pyromonů, žebravých lachtů a podobně saturovaných existencí.

Ketamaš se ve stylu ""živých"" sub-celebrit rozhodl pořídit si talskou milenku. Ačkoli se nejednalo o nikoho významného, vzbudil tím očekávaný a pravděpodobně plánovaný rozruch. Sub-deník Žumpič! poslal za Ketamašem redaktora s dotazem ""jak to dělají"" a získal tak skvělý materiál o zcela smyšlených rozmnožovacích postupech a zároveň o zcela pravdivém napadení redaktora ostatními členy Ketamašovy kapely.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje