Wat-Son

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Láska k Man-Fredovi stojí skromného Baela Wat-Sona každý Tol mnoho xotu. Nezbývá mu ani na vstup do xenoZOO, kam s oblibou chodí, když se v Šeru ochladí.
(Coraabia Artist: Jakub Hussar and Jeremy Chong)

Rasa: Bael

Domovský svět: Coraab

Éra: 4139 Tu - současnost


Věrný partner Holmese, který povahově představuje pravý opak svého drsného kolegy. Wat-Son odjakživa toužil přidat se k Bahoofě, tradicionalistická výchova jeho předků na něm zanechala silné vlivy. Tento Bael používá k řešení situací především svůj důvtip a fenomenální znalosti coraabského zákona. Díky nim je schopný zpacifikovat prakticky kteréhokoliv práv se domáhajícího zločince - dokonce i poté, co nebožák nejprve dostane nakládačku od šéfa Skeletona, jak Bael úslužně tituluje svého služebně staršího parťáka. Wat-Son je citlivý a s ochotou zametá Holmesovy aféry pod koberec. Na svou práci nedá dopustit, je pedantský, až prudérní a díky své upjatosti často i nechtěně komický.

Bael Wat-Son je v dlouholetém vztahu s Man-Fredem, výstředním a egoistickým Baelem, který nebohého policistu vehementně okrádá o xoty, za které si pořizuje značkové oblečení či nákladné plastiky. Holmes neustále Wat-Sonovi tvrdí, že by se s ním měl rozejít, dobrácký policista nicméně Man-Fredovy eskapády a přečiny trpělivě omlouvá.

Wat-Son obývá monoblok policejních ubikací přímo u sektorového okrsku – do práce to má prakticky několik kroků. Jako správný workoholik pracuje až osmašedesát hodin denně, čehož Man-Fred bezostyšně využívá a za jeho zády vymetá snobské kosterní bankety široko daleko. Už delší dobu hrozí Wat-Sonovi tím, že pokud se z corabitové špeluňky nevystěhují, domů se nevrátí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje