I-Rdah

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Velké oko uprostřed trupu I-Rdahů by naznačovalo, že tito tvorové dobře vidí. Ve skutečnosti je ale jejich zrak stejně mizerný jako jejich intelekt. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Ulgo

Domovský svět: Ulgor

Éra: ? - současnost


Ulgorská společnost je striktně rozdělena na kasty. Pro příslušníky těch nejnižších služebních vrstev je obtížné opustit planetu, jelikož jsou jen o málo více než otroky svých pánů. Přesto jsou někteří ""šťastně"" prodáni nebo někde zapomenuti při cestě mimo Ulgor. Takto se občas objevují i emigranti z jedné z nejnižších kast metamorfů, kteří jsou charakterističtí nízkou inteligencí a nevyhraněnými tělotvary. Mimo Ulgor jsou nazývání I-Rdah, nebo jen Rda, přičemž tento pojem často slouží i jako osobní jméno. Toto označení zavedl cestovatel An'Taanem, který natočil sub-dok zvaný Rda'ra o bídném životě několika I-Rdahů ve slumu megapole Val-Mag. Sub-dok se stal velmi populárním a I-Rdahové se tak dostali do povědomí veřejnosti. Navzdory tomu však nadále zůstávají spíše okrajovou spodinou.

Předponu I- pro ně An'taan používal zřejmě proto, aby je udělal trochu vznešenější po vzoru exomorfů ze vzdálených mlhovin I-Lluwe. Toto označení se ale příliš neujalo, protože v těchto tvorech není o nic více vznešenosti než ve vyčáchlé láhvi frutokoktejlu. Označení I-Rdah se tak používá v některých oficiálních dokumentech či umění, ale na významu to těmto obskurním tvorům příliš nepřidalo.

Na Coraabu žije pouze nepočetná populace těchto primitivních měňavců. Na rozdíl od jiných planet se jim zde podaří dosáhnout náznaku určitého věhlasu. Jsou totiž hojně navštěvovanou atrakcí ve slavné xenoZOO Kirtú, kde dělají poslíčky, brigádníky a klauny. Jejich neohrabaná snaha pečovat o vystavené exempláře budí mezi návštěvníky xenoZOO všeobecné pobavení - zvláště když se snaží o krmení šelem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje