Jogga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4229 Tu - současnost


Jogga je společně se svým identickým dvojčetem Koggou exemplárním příkladem toho, nakolik můžou být dvě zdánlivě totožné věci rozdílné. Obě dívky spolu tráví poklidné dětství v luxusně zařízené rezidenci na periferii Val-Magu. Rozhodující okamžik přichází v 4245 Tu, kdy je jejich otec odvolán na krizí zmítanou Bolgu coby nezávislý vojenský pozorovatel. Energická Jogga ho přemluví a odletí s ním, zatímco rozumnější Kogga zůstává na Mogra Troi s matkou. Rutinní mise se ale nečekaně zvrhne v tragédii – otec je krátce po vypuknutí tzv. Bol-Gardu zabit v potyčce s fundamentalisty a Jogga se dostává do zajetí. Když se o tom všem dozví matka obou dívek, v návalu zoufalství spáchá sebevraždu. To je rozhodující okamžik, kdy se vztah obou dívek navždy změní.

Jogga podstoupí brutální výslech a je opakovaně mučena. Lirmarští armové si myslí, že coby dcera důstojníka ví o aktivitách cizích tajných služeb na Bolze. Dívka jim nakonec v nestřežený okamžik uteče a po dlouhé řadě peripetií kmitne domů. Tam jí čeká další zdrcující zpráva o matčině odchodu. Jogga z této události obviní Koggu a oznámí jí, že jestli se ještě někdy uvidí, zabije jí.

Jogga se paradoxně vrací znovu na Bolgu a přidává se na stranu radikálního protirežimního odboje. Její metody jsou brutální a nevybíravé – neváhá povraždit stovky civilistů ve snaze zasadit fundamentalistům co nejtvrdší ránu. Z bojovnice za práva utlačované menšiny se stává nelítostný zabiják. Samotná armo Pawa v 4265 Tu vypisuje na její hlavu závratnou xotovou odměnu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje