Kogga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4229 Tu - současnost


Srdceryvný příběh dvojčat Joggy a Koggy před nedávnem prolétl sub-netem jako rázová vlna. Mladé dívky se pod tíhou rodinné tragédie postupně stávají nepřáteli na život a na smrt - Jogga sestře vytýká smrt matky, která byla podle jejích slov zcela zbytečná. Kogga ovšem podle svých slov za nic nemůže, v inkriminovaném okamžiku vůbec nebyla v její blízkosti. Zatímco Jogga nenávratně zmizí z Mogry Troi a na Bolze se z ní postupně stává nenáviděná recidivistka, Kogga ve snaze očistit rodové jméno nastupuje k mogra-troiské armádě. Stává se z ní uznávaný vojenský stratég, v 4265 Tu dokonce obdrží od samotného prefekta Tok-Nela vyznamenání prvního stupně za rozvrácení ior-lanské odnože teroristické organizace Bai'ala. Rozdíl mezi oběma sestrami nyní nemůže být větší.

Kogga se stále snaží se sestrou usmířit – nejdřív virtuálně na dálku, nakonec se na Bolgu dokonce osobně vydá. Jogga jí ale odmítá přijmout. Když se nechá podplacenými ozbrojenci před sestru přeci jen předvést, ta jí bez skrupulí ostře fyzicky napadne. Kogga jen tak tak přežije a zdrcená se vrací na Mogru Troi. Má oprávněný strach, že to bylo naposled, co sestru viděla.

Jogga a Kogga ve skutečnosti nejsou dvojčaty, ale identickými klony své neplodné matky. Původně byla dokonce děvčátka tři, mladičká Togga ale v útlém věku zemřela na vzácnou degenerativní chorobu. Rodiče tuto skutečnost svým „dcerám“ úzkostlivě tajili, klonování na Mogra Troi totiž není příliš v oblibě. Za vším tedy byla snaha nevystavit ratolesti zbytečné diskriminaci.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje