Karnoruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Karnoruuk byl kdysi ústřední postavou reklamní kampaně prodejce chlupatého ležáku na Coraabu. Slogan zněl: Chuť, co vám obrátí chlopně naruby!
(Coraabia Artist: Nathan Geppert)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Ymef

Éra: ? - současnost


V odborné literatuře nazývaný také Ihaco-Donnu (tichá hlava). Coraabiané ovšem karnoruuka zásadně titulují hanlivějším plothar (chlopeň). Karnoruuk je primitivní a výbušný tvor, sebemenší podnět zvenčí ho přivádí k okázalým záchvatům zuřivosti. Tento ruuk se po dlouhá milénia vyvíjel v izolovaném biotopu – na náhorních plošinách H-Khuun, obklopených ze všech stran metanovými jezery. Tyto přírodní útvary na Ymefu jsou pověstné svým bezvětřím a specifickými akustickými podmínkami. Odchyt a transport do chaotických a hlučných prostředí je tak pro karnoruuka doživotně traumatizujícím zážitkem. Karnoruuk je napříč Coraabií chován především coby bojové plemeno, jež slouží k ochraně svého majitele či krvavým zápasům v arénách.

Karnoruukův „obličej“ tvoří rozevírající se chlopně, pokryté citlivými sluchovými buňkami. Tvor nevydává žádné zvuky, jelikož mu zcela chybí řečové ústrojí. Jeho nevýhodou je, že při podráždění rozevírá v obranném reflexu chřtán naruby, což jej činí ještě zranitelnějším před hlasitým zvukem. K jeho plné šokové paralýze pak chovateli postačí obstarožní tlampač či corabitové činely.

Karnoruuk je na Coraabu nechvalně známým strůjcem tzv. plotharionu – aféry, při které byly promrhány obrovské prostředky prostou neznalostí obou stran. Coraabská garnitura tehdy sjednala s Ulgorem odkup obřího karnoruuckého vrhu. Ten ihned po příletu na Coraab kompletně vymřel, jelikož se nikdo nezdráhal ověřit fakt, že pro karnoruuky je coraabská atmosféra nedýchatelná.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje