Khnu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Khnu - údajné rodiště bytostí Nu. Podle vědeckých studií měl dříve tento svět dýchatelnou atmosféru, ta časem za dosud neobjasněných okolností zmizela.
(Coraabia Artist: Henry Pashkov)

Khnu je odlehlý, dnes již zpustlý svět, nacházející se v oblasti Coraabie známé jako Nuell. Dříve bylo Khnu mylně považováno za rodiště božských bytostí Nu. Dnes se ovšem nejstarším objeveným nalezištím jejich údajných pozůstatků těší daleký BaMal.

Mnozí teologové dodnes skálopevně tvrdí, že právě na této podivné, neveliké planetě skutečně došlo ke zrodu božských bytostí Nu a že BaMal byl osídlen později. Dodnes se nenašly důkazy, že by tomu tak bylo - nejstarší nálezy pravděpodobných fragmentů kultury Bytostí Nu sahají do doby -75 000 Tu.

Khnu bylo mezi 1560 Tu - 2300 Tu osídleno vědeckými pracovníky a archeology (především z Kosmopolitních světů a WaalkWaku) , kteří zde zbudovali spletitou síť vědeckých buněk a základen. Po staletích byl ale neveliký svět nadobro opuštěn.


Zajímavosti

V současnosti má orbita Khnu jediného stálého živého obyvatele - je jím samotný Tongenton. Populace na povrchu se odhaduje rámcově na několik set nadšenců, galapků, vědců a archeologů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje