Tongenton

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nikdo neví, jak dlouho Tongenton v Coraabii operuje. Nikdo ani netuší, z jakého světa či národa vlastně pochází a on tyto otázky přechází mlčením. Objevuje se zde zřetelný prostor pro spekulace! - Pjaar Kanth4143 Tu
(Coraabia Artist: George Dimitriou)

Rasa: neznámá

Domovský svět: neznámý

Éra: ? - současnost


Kdysi slavný vůdce obávané Tongentonovy jedenáctky, později jeden z nejvýše postavených vůdců bezpečnostních sborů v Coraabii. Jeho skupina byla přísně hierarchizována a vždy čítala přesně jedenáct členů. Osudovým zvratem byl střet s liganorem Trokafixxem, kterého se zprvu banda pokusila zlikvidovat. O incidentu se ví pouze to, že kromě samotného Tongentona nikdo ze skupiny nepřežil a musela být od základu obnovena. Také okolnosti jeho pozdějšího přestupu k Lize jsou neznámé. V 4112 Tu Tongenton dobrovolně stanul po Trokafixxovi coby historicky třetí liganor v čele organizace. Tohoto postu se po třiatřiceti Tu její úspěšné správy vzdal a odešel do ústraní. Dnes Tongenton údajně žije střídavě na Khoptidu a orbitální laboratoři zbudované poblíž periferního světa Khnu.

Tongenton disponuje ultimativním psionickým potenciálem, proslýchá se dokonce o jeho schopnosti nahlížet do paralelních světů. Až do svého přestupu na stranu zákona však nedokázal svůj potenciál kontrolovat, trpěl děsivými vizemi a bolestmi. Právě nabídka speciálního výcviku a technologického potenciálu Ligy byla zřejmě hlavním důvodem jeho nečekané spolupráce.

Podle informací bulvárního sub-deníku Žumpič! se stala jeho milenkou herecká hvězdička Ju-Nada. Vzhledem k obrovskému výškovému rozdílu obou osobností ale tyto spekulace nelze považovat za příliš věrohodné, přestože Žumpič! zmiňuje překvapivé detaily dokazující jejich "kompatibilitu". Ve skutečnosti jde o ryzí smyšlenku - Tongenton žije celý svůj prazvláštní život v přísném celibátu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje