Kilimanh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kilimanh žije výhradně ve vodním prostředí. Ovládá několik dialektů mokré řeči včetně nářečí SOOONQ-SUQ, které běžně používají konstrukvaci v ghettoloděnicích.
(Coraabia Artist: Noah Bradley)

Rasa: Krunar

Domovský svět: Yttor

Éra: 4229 Tu - současnost


Ač je jedním z nechvalně známých zločinců regionu Ul-che, Kilimanhova totožnost zůstala po dlouhou dobu úřadům utajena. Oddíly kyberenů před časem prověřovaly obchodní aktivity krunarské minority na WaalkWaku, načež zjistily, že se z jejich domovského dvousvětí na Yttor pašují objemné zásilky zbraní. Konglomeráty firem s neprůhlednou vlastnickou strukturou pravidělně vysílaly k sousednímu světu flotily magravů, jež na Yttor obvykle vyvážejí hnojiva či růstové substráty. Skutečný obsah nákladních prostorů plavidel by ovšem namísto zúrodňování yttorské půdy vyzbrojil menší armádu, což waalkwacké pořádkové síly vyburcovalo k okamžité protiakci. V 4263 Tu byla krunarská flotila zadržena a kontraband zbraní byl zabaven. Zbývalo jen zjistit, kdo za celou akcí stojí.

Celou operaci navenek řídil Krunar jménem Yptak, který na WaalkWaku spravoval yttorskou ambasádu. Ve skutečnosti ale celý kontraband zosnoval Kilimanh, který se za Yptaka vydával. Kybereni nakonec zjistili, že Yptak je dávno zpět na Yttoru a celá krunarská diplomacie je po delší dobu vedená vyššími vrstvami mafie navlečené do diplomatických krust svých soukmenovců.

Kilimanh byl nakonec dopaden na kywackém exoportu v okamžiku, kdy se snažil pod diplomatickou imunitou vycestovat do své domoviny. Při výslechu vyšlo najevo, že i on je pouhým pěšákem mnohem komplexnější zločinecké sítě vedoucí k vrcholným elitám krunarské komunity. Zbraně měly sloužit na podporu puče, kterým by Kilimanhovi šéfové uchvátili Yttor pro sebe.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje