Kippur

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Myslel jsem, že to bude spanilá jízda, magické a neobyčejné dobrodružství. Kmitnul jsem ale do té nejčernější díry, která jen v širých hlubinách kosmu existuje. - Kippur
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: nižší Kanth

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4225 Tu - současnost


Mladý policejní psycholog Tomosgen Kippur přilétl na Coraab jen krátce poté, co byl odmítnut na přijímacím pohovoru v Lize, kde usiloval o post ligana. Získal totiž pocit, že na periferii civilizovaného světa kariéru nastartuje rychleji a za pár Tu bude schopen uspět i doma. Tehdy netušil, jak šeredně se mýlil. Práce u Planetárních kopů je na coraabské poměry slušně placená, co se týče určitého profesního komfortu je nicméně nesrovnatelně horší než podobné zaměstnání v Kippurově domovině - Sektor 6 coraabské metropole se záhy ukázal jako prohnilá díra plná špíny, drog, násilí a zkaženosti. Tom Kippur (jak jeho netradiční jméno zkracují kolegové) se po několika měsících psychicky zhroutil a byl nucen absolvovat léčebný pobyt v sanatoriu Nom-Falla.

Ostatní kopové se mu od té doby občas trochu škodolibě posmívají, že je vlastně magor, co kurýruje jiný magory. Tom je přes svou útlocitnou povahu vzdělaný a slušný mladík, který prostě jen jednoduše nesnese pohled na děsivé výjevy reálného života coraabského policisty, kterým je denně na ústředí Planetárních kopů vystaven.

Tom se neúspěšně pokusil o sebevraždu krátce poté, co náklady na jeho rekonvalescenci v Nom-Falle sežraly většinu úspor, díky kterým se chtěl dostat za čas domů. Spočítal si totiž, že pokud chce na cestu zpět na Kosmopolitní světy ušetřit ze svého platu policejního psychologa, potrvá mu to přes třicet Tu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje