Bor Khal

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4200 Tu - současnost


Bor Khal je přímým podřízeným a pravou rukou centropolitního guvernéra Zuly. Když je cohhazaan příliš zaneprázdněn povinnostmi doma, je to právě Bor, kdo jej zastupuje na zahraničních návštěvách po spřátelených světech. Khalova hvězda poprvé zazáří ve Velkém Byru - podobně jako Zula nejprve projde úředními posty až na osvícený vrchol, coby byrokrath pro městskou asimilaci neživých kmenů posuzuje spory mezi Taly a původními obyvateli. Městský guvernát tohoto efektivního úředníka osloví ke spolupráci v 4260 Tu. Je veřejným tajemstvím, že by to mohl být právě Bor Khal, kdo po Zulově odchodu z funkce převezme post c'orského guvernéra. Není pochyb, že Bor je také jedním z Hermesových oblíbenců.

Bor Khal je přímým následníkem slavné talské linie vedoucí napříč tisíci Tu až k samotnému Tal Bor-Khakeiovi. Svůj panský původ ovšem Bor úzkostlivě tají, jelikož tuší, že by mu ve státní správě v dnešní době spíš přitížil. Každoročně ovšem v utajení vyráží na rituální pouť do ruin talské kolonie D-Tal poklonit se předkům, kteří jej v pradávných dobách zakládali.

Bor Khalovi se v určitých kruzích přezdívá Mladý Tal (přezdívka je parafrází označení Starý Tal, které je tolik typické pro Zulu). Většina neživých guvernérova oblíbence nenávidí. Radikální odnož hnutí Gu-Rang se dokonce Khala chystá zabít dříve, než převezme vedení města po Zulovi. Pravdou je, že i někteří armové InSboru tímto talským patolízalem upřímně opovrhují.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje