Kra-Nol

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"KhRRAaaa!! - zarezonovalo chodbou. Šmejdskej plechoun se otočil a PRÁSK! odpálil jsem mu tu jeho palici s takovou vervou, že si úlekem cvrnknul hydraulickou kapalinu na podlahu!" - Kra-Nol
(Coraabia Artist: David Alvarez)

Rasa: Bael

Domovský svět: Orbitální univerzita

Éra: 4101 Tu - 4285 Tu


Oroisty přezdívaný též Nálevník. Kra-Nol je služebně nejstarším členem kostěné opravářské čety Hof'Balla, jež od nepaměti působí na coraabské Orbitální univerzitě. Tento Bael pamatuje hned tři univerzitní rektory, v minulosti byl opakovaně nucen pohybovat se bez zajištění v exoprostoru, při jednom z požárních cvičení mu explodoval napěchovaný halotronový přístroj v ruce. Všechny tyto útrapy starý Kra-Nol přežil. Oroisté a především pak orbitaly na tohoto údržbářského veterána nedají dopustit. Mladí studenti mu z povrchu přivážejí značkové regenerační masti a on je na oplátku oblažuje vtipnými historkami. V současnosti už Kra-Nol provádí jen lehké práce a věnuje se pedagogické činnosti – každé Tu pořádá seminář zaměřený na bezpečnost práce.

Kra-Nol na rozdíl od jiných Baelů Orbitální univerzitu za celý svůj dlouhý život nikdy neopustil. Zatímco ostatní čas od času slétnou dolů, aby načerpali síly v některém z lázeňských středisek či navštívili příbuzné, Kra-Nol setrvává na místě. Představa, že by měl nad hlavou kilometry atmosféry a všude kolem sebe volný prostor kam až oko dohlédne, je pro něj děsivou noční můrou.

Kra-Nol je dnes jedním z posledních obyvatel univerzity, který pamatuje útok Reddů na Orbitalu v 4179 Tu. Masakr přežil jen díky tomu, že zneškodnil jednoho z Omega-botů, ke kterému se přivázal a vystoupil do exoprostoru. Senzory Reddů objekt klasifikovaly jako šrot a nevěnovaly mu pozornost. Kra-Nol posléze zvenčí nahodil záložní zdroj energie, čímž zachránil život stovkám oroistů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje