Kurro

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kdyby si Kurro na Coraabu sňal svou obličejovou masku, během několika málo desítek minut by upadl do bezvědomí.
(Coraabia Artist: Jay Brooks)

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Qu-Puo

Éra: 4223 Tu - současnost


Mladý imigrant to na Coraabu od začátku neměl lehké. Od jeho vysněné práce v bezpečnostních složkách jej dělily desítky úředních obstrukcí a schvalovacích procesů. Qel-Kur-Rosanni ovšem zatnul zuby a všechnu byrokratickou šikanu ustál. Sedm Tu od svého příletu dosáhl svého a získal pozici kopa v c'orském Sektoru 4. Stalo se tak především díky Kurrovým vynikajícím taktickým dovednostem. Jelikož se ale vztahy coraabské vlády a qu-puoského korátu po událostech 4249 Tu dramaticky zhoršily, Kurro byl záhy bez udání důvodu degradován do pozice řadového poddůstojníka ve výcvikovém táboře noviců. Trvalo osm Tu, než se Kurro vrátil do Sektoru 4. Staré útrapy byly záhy vykompenzovány láskou ze strany budoucí životní družky, mladé a krásné Bady.

Kop Kurro trpí tzv. Nol-Qorkovým kašlem, který v dětství napadl jeho dýchací soustavu. Díky této vzácné chorobě nemůže mladý Ekhro podstoupit banální proceduru, která by jej stejně jako většinu jiných imigrantů uzpůsobila k dýchání ve znečištěné coraabské atmosféře. Proto musí Kurro po většinu dne nosit speciálně upravenou respirační masku.

Kurro dobře věděl, proč jej jeho coraabští nadřízení uklidili mimo pole viditelné působnosti. Coby poslední adoptivní syn qu-puoského nejvyššího Kora, jenž byl za dramatických okolností svržen vlastní vládou, bylo nežádoucí, aby jeho exilující potomek tak kráce po revoluci působil ve státním aparátu věrného spojence nově ustanovené protikorské qu-puoské garnitury.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje