Bada

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kdykoliv jsem jí spatřil, roztřásl jsem se po celým těle. U nás v HONKu moc ženskejch nepotkáte. Při každý návštěvě jejích dílen jsem se potil jak bektezon. - Pozink
(Coraabia Artist: Zhou Peng)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4214 Tu - současnost


Svou kariéru odstartovala Rannah Bada coby technoložka třetího stupně na centropolitním okrsku Sektoru 12, kde strávila zlatá léta svého života po boku parťáků Knechta a Ajaarpy. Nakonec ji osud zavál do Sektoru 4, kde získala na starost celé místní oddělení sub-boterů. Bada se ale brzy začala v úřednické funkci nudit a za čas požádala o degradaci. I když je to paradox, pohledné dívce bylo vždy nejlépe v dílně u nějaké poctivé ruční práce. Naučila se obrábět s laserovým multi-pultem, pronikla do pokročilé nanotechnologie, programovala gelové obvody svých hraček, jako by to byla pouhá malá násobilka. Její upravenou výzbroj a všemožné zlepšováky brzy používal celý okrsek. Bada po nějaké době dostala od těžařských kolegů obdivnou přezdívku: Tal Nachta (Paní Technika).

Bada si po letech přátelství vzala za manžela Kurra, který s ní sloužil v Sektoru 4. Její rodiče se do své smrti nedokázali přenést přes fakt, že Kurro není těžař, ale "prachobyčejná ekhroská naplavenina". Smíšené manželství mezi Těžaři a jinými, byť příbuznými humanoidními kulturami, je v široké společnosti vnímáno jako známka morálního úpadku.

Kurro se před zraky své manželky popral s Ajaarpou na jednom z intrasektorových banketů. Do hlášení poté napsal, že Ajaarpa mu vylil do obličeje skleničku ginu značky B'Tang. Podle svědků ale spíš ve skutečnosti Ajaarpa v návalu bujarého veselí procedil nějakou peprnou poznámku o svém předchozím vztahu s Badou, což Kurra vytočilo do běla.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje