Marrdacký brouk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Marrdacký brouk by Ali Tunc.jpg
Jak je to možné?! Ten malý brouček zahýbal dějinami Ulgů víc než celá naše slavná flotila wakkenů! - tektonik Sqquuknu
(Coraabia Artist: Ali Tunc)

Rasa: neživý - meta-hmyz

Domovský svět: Ulgor

Éra: objeven okolo 1800 Tu


Ulgor rozlišuje ve své novodobé historii dvě éry - tu před marrdackým morem a tu po něm. Přitom vše začalo tak nevinně. Ulgové kdysi objevili na severu planety u magmatických zřídel Marrdu nový druh meta-hmyzu. Zjistili, že sekret z jeho žihadla je geniálním zdrojem léčiv a vzácných látek. Brouci byli přešlechťováni a hojně komerčně využíváni. Díky jejich pěstování vznikla celá odnož ulgorského průmyslu. Neživý brouk ale z farem pronikl do měst, kde byl kontaminován ulgorskou svěděnkou. Z nahodilé mutace vznikl vrh brouků, který se rychle rozmnožil po velkých městech a všude roznášel pro Ulgy smrtící dávky modifikovaných toxinů. Tak vznikla kolem 3930 Tu globální epidemie marrdackého moru, jež údajně vyvraždila až sedmdesát procent populace.

Marrdackého brouka prý nechal kontaminovat sám meta-král Ulgo XVI., aby byla přelidněná říše Ulgů "očištěna" od slabých. Je ale třeba vzít v potaz, že morem byl dramaticky zasažen i Ulgův pověstný harém, což by vladař údajně nikdy nedopustil. Některé konspirační teorie hovoří i o cíleném biologickém waalkwackém útoku.

Populace marrdackých brouků byla na Ulgoru po staletích cílené dezinsekce prakticky vyhlazena, nikdo nechtěl riskovat propuknutí nové morové epidemie. Přesto bývají čas od času brouci odchytáváni na jiných světech v okolí hvězdných přístavů. Říká se, že dodnes žijí v útrobách magrav, přilétajících z Ulgoru nebo jemu blízkých soustav.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje