Wakken

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce coraabish známý jako wakkar.

Wakken je oficiální označení pro těžce ozbrojený waalkwacký magrav nejvyšší hmotnostní třídy. Wakkeny jsou chloubou tektonické admirality WaalkWaku a tvoří nedílnou součást při obraně wackých teritorií stejně jako při preventivních bojových operacích mimo soustavu.

WaalkWak zprvu na svojí planetární obranu využíval klasické menší magravy, ty se ale především v příhraničních střetech s ulgorskými plavidly postupem času ukázaly jako nedostačující. Vyspělá velmoc jako WaalkWak se proto rozhodla okázale demonstrovat ostatním svou moc a technologickou vyspělost. Tak okolo 3205 Tu vznikají první verze wakkenů, dlouhou dobu známé pod označením waagrav. Ty se od té doby ještě dočkají četných rozšíření a vylepšení. Označení wakken se v sub-médiích začne poprvé používat v 3541 Tu, kdy flotila wackých bojových plavidel vyráží hájit teritorium Qawakka před mocenskými výboji radikálního bau-zondského prince Ajma-Puloa. Od té doby tato přezdívka (znamenající v překladu cosi jako bachratý Wak) zůstane velkým wackým bojovým magravům až dodnes.

V současnosti disponuje waalkwacká flotila několika desítkami wakkenů různého zaměření a výzbroje. Jejich provoz a údržba jsou neskutečně nákladné, svou funkci odstrašující ničivé síly ovšem plní do puntíku. Hlavními veliteli flotily nadále zůstávají tektonici.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje