Mimpýr

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá neživá bytost

Domovský svět: Coraab

Éra: 4159 Tu - současnost


Mimpýr se zrodil z torza divadelního herce jménem Eezar Kott, kterého po děsivé nehodě několikrát operoval ilegální chirurg a pochybný vědec Bluttus. Toxické látky a cizorodé implantáty trvale změnily nejen jeho fyzickou podobu, ale také psychiku, až vznikl zcela nový tvor. Toho se později ujala Jamamba, mocná neživá velkovévodkyně z rodu Zombů. Přijala ho do svého panoptika podivných tvorů a Mimpýr se brzy stal jejím oddaným služebníkem. Postupem času si pod jejím vedením rozvinul abnormální mentální dovednost, díky které dokázal v méně odolných jedincích vyvolávat na krátkou chvíli téměř jakékoli pocity od úcty až po strach.

Protože Mimpýrův nehybný obličej zcela postrádá možnost mimiky, musí pro komunikaci s ostatními využívat své zvláštní schopnosti. Když chce například dát najevo radost, nesouhlas nebo strach, v dotyčném tvorovi na několik okamžiků sám vyvolá daný pocit. S mentálně odolnějšími jedinci komunikuje pomocí jednoduché posunkové řeči.

Mimpýr si pobyl několik Tu za mřížemi poté, co byl vyslán zabít xeňáka jménem Tocha Sčuk. Ten měl odjakživa takový strach z mimů a klaunů, že děs z Mimpýrova vzhledu překonal sílu mentálního útoku a umožnil oběti vyburcovat ochranku. Jamamba nesla jeho selhání velice nelibě a vytrvale odmítala za Mimpýra složit kauci."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje