Jamamba

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jamamba je jednou z posledních coraabských Zombek. Tento fakt ji ovšem nechává chladnou, protože všechny příslušnice Opačné Sedmičky bytostně nenávidí.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - současnost


Nikdo dnes už nedokáže odhadnout Jamambin přesný věk - Ka'Breechai (jak sama sebe Jamamba ješitně v jazyce Zomb'Skaraa tituluje) jej úzkostně tají. První zmínky o této prastaré Zombce pochází z dávné Minizovy éry. Poté se o ní dlouhá staletí nevědělo. Jamamba zřejmě zůstala scvrklá v některém ze svých podzemních úkrytů, aby šetřila čas a zachovala se co nejdéle v dobrém stavu. Počítá se do Opačné Sedmičky - nepočetné skupiny Zombů ženského vzhledu, kteří kdy žili na Coraabu. K dnešnímu datu je Jamamba společně s tajemnou Kanaan posledním zástupcem svého "druhu". Zombka za staletí neživota vystřídala celou škálu významných postů ve společnosti. V 4017 Tu - 4090 Tu předsedala městské Kruhové Lóži.

Po tisíciletích úspěšné kariéry se Jamamba zcela stáhla do ústraní a ve svém odlehlém honosném sídle věnuje volný čas rozšiřování svých panoptikálních sbírek. Mnozí po shlédnutí sub-doku Ik yon Ik (který jako jediný přináší očitá svědectví Jamambina neživota posledních Tu) tvrdí, že Zombka ve svém pokročilém věku zcela zešílela.

Jamamba je svými roztodivnými služebníky přímo posedlá. Píše pro ně rozmáchlá performační čísla či recitální eposy, která pak s uspokojením shlíží s ostatními tvory svých sbírek tvořícími "publikum". Mnozí říkají, že ji na stará kolena její zombské schopnosti opustily - její služebníci jako Mimpýr či Gutlax by jim ale tento názor po svých zkušenostech rychle vymluvili.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje