Mykoborg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mykoborg je v bojích nesmírně efektivní. Jeho jedinou nevýhodou je dlouhá aktivační doba, jež razantně snižuje jeho flexibilitu.
(Coraabia Artist: Wanbao)

Rasa: bio-kyborg

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první prototyp navržen 3892 Tu


Myšlenka slavného techno-Waka SqannnKa stvořit hybridní jednotku, která bude syntézou kybernetického exoskeletu s xaoským mykoidem, jež bude obalovat příslušníka bojové jednotky (čímž mu propůjčí netušené dovednosti), se zprvu na WaalkWaku nesetkala s přílišným nadšením. Oponenti jeho prototypu přisuzovali četné nedostatky a na veřejnosti se množily obavy, že uniknuvší zbytky mykoidů při nevratném poškození mykoizují atmosféru. SqannnK všechny tyto fámy a polopravdy vyvrátil, centrální jednotku osadil jedinci, jimž byla geneticky odňata schopnost mytosporizace a celkový čas aktivace bio-těla v případě potřeby zredukoval na pouhé dvě minuty. Mykoborgové slouží ve wacké armádě dodnes a odvádí prvotřídní práci.

Postup aktivace bio-těla je následující - speciálně přeoperovaný voják si lehne do rozloženého postroje, jež ho obalí tzv. senzomytózou. Okolo symbionta se rozloží opláštění, které rozšířenému vědomí vojáka poskytuje ochranu i palebnou sílu. Mykoborg má bleskurychlé reakce a účinně využívá toho nejlepšího z obou forem života, jež jej de facto tvoří.

Průměrná životnost mykoborga v plném bojovém nasazení dosahuje maximálně dvaceti Tu. Po této době je upravený organismus wackého vojáka příliš vyčerpaný, aby nadále udržel v chodu základní životní funkce. Společně s vojákem umírá také mykoid. Zřejmě pro tyto nevýhody je povolání mykoborga jedním z nejlépe placených postů v armádě WaalkWaku.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje