Mykorg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mykoid

Domovský svět: různé

Éra: okolo -55000 Tu - současnost


Mykorg je jedním z nejnebezpečnějších vývojových stádií mykoida. Tento organismus je existenciálně závislý na planetárních podmínkách a v mezihvězdném prostoru se vůbec nevyskytuje. Titánské proudy mykoidů na svých cestách multivesmírem postrádají přirozeného nepřítele, proto ve vakuu nevynakládají žádné úsilí na svou obranu. Při mykoizaci některé z planet však můžou narazit na citelný odpor, proto v kontaminovaném ohnisku rychle dochází k produkci mykorgů. Ti na rozdíl od běžné mykomasy disponují odolným pancířem a objemnými vaky naplněnými silnou bio-kyselinou. Když stihne pozřít dostatečné množství atmosféry, může mykorg dorůst až do závratné velikosti mnoha kilometrů. Jakmile nebezpečí na planetě opadne, bojovní mykorgové ihned odumírají.

Jediné existující záběry mykorga pořídil extrémní sub-portér Ker-Mid během osudné mykoizace Meuga v 4231 Tu. Na záběru je možné sledovat zhruba kilometrového tvora plujícího oblohou, kterak proudem kyseliny rozpouští metropoli pod sebou. Ker-Mid byl jedním ze šťastlivců, kteří se evakuovali včas a planetární katastrofu přežili. Unikátní záběry mu posléze vydělaly jmění.

Techno-Waci se prý pokoušeli v umělých podmínkách vypěstovat mykorga coby potenciální superzbraň. Tvor ale pokaždé za záhadných okolností uhynul dříve, než se mohl naplno vyvinout. Tato informace nicméně patří po bok bezpočtu dalších konspiračních teorií. Pokusy Waků s mykoidy byly skutečně prokázány, takovýto riskantní druh výzkumu by ovšem žádná vláda nepovolila.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje