Nu'Xelot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: bytost Nu

Domovský svět: neznámý

Éra: údajně okolo -50000 Tu


Legendární patron Kosmopolitných světů, přezdívaný též Faseta moudrosti, Mograty často označovaný jako Nua-Xella (Dokonalý Nu). Nu'Xelot byl mýtickým strážcem, který v Coraabii bedlivě dohlížel nad tím, aby všechny bytosti Nu koexistovaly v míru a harmonii. Traduje se, že tato božská bytost sídlila na Dudu uzavřená v titánské krystalické mřížce vyrobené z čirého Xotu, ze které měla dokonalý rozhled do celého známého multivesmíru. Po jejím zbudování prý Xelot fyzicky tuto mřížku už nikdy neopustil, protože k tomu neměl důvod – viděl vše, co právě potřeboval, mohl volně rozmlouvat s kterýmkoliv živým tvorem široko daleko. Po jeho odchodu z Coraabie se prý titánská stavba zhroutila sama do sebe a velevzácný Xot se postupně rozptýlil po celém okolním multivesmíru.

Populárně vědecký sub-kanál Lau-Baz3 se snažil spočítat, jaká by byla hodnota Xotu, ze kterého mělo být Xelotovo sídlo postaveno. Čísla se vymykají všemu, na co jsme zvyklí a zřejmě tak patří na pole ryzí fikce – xotová mřížka měla údajně vážit mnoho tisíc tun, její nominální hodnota by v tom případě až biliónkrát převážila bohatství všech civilizovaných oblastí Coraabie dohromady.

Někteří nulogové tvrdí, že Faseta moudrosti Coraabii neopustil – ve skutečnosti byl přemožen mocným Nu'Khnuzuukem, který jej lstivě zapředl do svých sítí a postupně z něj vysál veškerou životní sílu. Nu'Khnuzuuk prý chtěl xotovou mřížku využít ve svůj prospěch, nikdy se jí ovšem nenaučil ovládat. Proto jí vzteky roztříštil na miliardu střípků, aby se jí nezmocnil nikdo jiný.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje