Othmog

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Incident, který Othmog způsobil v basaapské Aréně Bolesti na Khalfassu, vedl k radikálním změnám v bezpečnostních opatřeních. V současnosti je již zcela nemyslitelné, že by během představení mohl být zabit některý z diváků. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: ? - 4191 Tu


Ve 4191 Tu dorazila na planetu Grannok xenolovecká expedice financovaná bohatými mecenáši z Khalfassu. Cílem byl odchyt daemonů vhodných pro zápasy ve věhlasné Aréně Bolesti. Jedním z jejich úlovků byl i nižší daemon Othmog. Tvor nevypadal příliš nebezpečně a kdyby se jim do pasti chytil dříve, asi by ho zlikvidovali a počkali si na lepší úlovek. Odchyt se však odehrál těsně před odletem a několik kontejnerů zůstávalo stále prázdných. Že je ve skutečnosti Othmog smrtelně nebezpečným, se lovci dozvědí až v okamžiku, kdy v průběhu letu zemřelo pět lovců v důsledku nakažení neznámým parazitem. Posádka se mylně domnívala, že se již dříve nakazili na Grannoku a tak se v přístavu nechala uzavřít do karantény, zatímco ulovenou kořist včetně Othmoga bez obav vyložili.

Po návratu bylo v Aréně Bolesti uspořádáno soukromé představení pro vybrané hosty. Othmog byl nasazen proti bravurně vycvičenému Neo Xinovi a brzy byl v nerovném souboji zabit. V ten okamžik ale z jeho těla unikl oblak parazitů, který zasáhl všechny v okolí. Aréna Bolesti byla v panice ihned evakuována a než den skončil, Othmogovy ""děti"" měly na kontě sto sedmdesát dva obětí včetně zmíněného Neo Xina.

Návštěvníci Arény Bolesti mohou dodnes spatřit sbírku soch, jež byly postaveny na počest těch nejvýznamnějších bojovníků a tvorů, kteří v ní zápasili. Svou sochu tam má v souladu s regulemi i Othmog - přeci jen má na kontě jedno z největších hromadných úmrtí válečníků v Aréně. Postupně se začalo tradovat, že není záhodno se u ní moc dlouho zdržovat a pouhý pohled na ní může přinést doživotní smůlu."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje