Ozoon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ozoon je pro orbity symbolem i patronkou. Proto se dodnes dívky mezi sebou na univerzitě zdraví ozooa (buď ozooněna).
(Coraabia Artist: Manuel Augusto Dischinger Moura)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 3555 Tu - 3593 Tu


Ozoon Tal-Rakai nastoupila na velkou Orbitální univerzitu již v útlém věku. Talentovaná a charismatická dívka nejprve studovala obor parafyzikální hermeneutiky, záhy ovšem narazila na bariéru předsudků a posměchu ze strany pedagogů - daný obor byl do té doby vyhrazen pouze pro příslušníky opačného pohlaví. Ozoon okolo sebe shromáždila ostatní studentky z univerzity (a že jich nebylo mnoho) a na akademické půdě rozpoutala sérii protestů. Vyostřené nepokoje daly za vznik tolik známým gulským edukantům a tehdejší rektor Ikram Dogo povolil zřízení nového vzdělávacího oboru OR-BI.TA. Ozoon se časem stala první orbitou, která to na půdě univerzity dotáhla na pedagogickou funkci. Bohužel však zemřela dříve, než svůj potenciál stihla naplno rozvinout.

Ozoon měla ambice vytvořit z orbit autonomní vzdělávací buňku, jež nebude podřízená vedoucímu orgánu Bi-Tal. To se ale logicky nelíbilo některým výše postaveným profesorům, kteří autonomii menších kateder dlouhodobě potlačovali. Říká se, že za porouchaným exo-oblekem, ve kterém byla Ozoon v osudný den vystavena smrtící dávce radiace během rutinního cvičení novicek, stál nově zvolený xeňanský rektor Beupo XII.

Říká se, že Ozoon měla s Ikramem Dogem utajovaný poměr a proto jí starý rektor velkoryse povolil zřídit nový učební obor. Ať už to bylo jakkoliv, despotický Beupo XII tradiční pořádky zcela převrátil. Je zázrakem, že vůbec orbity jeho mnohaleté funkční období přečkaly a nebyly zrušeny společně s mnoha dalšími obory, které tento autoritářský xenorektor neuznával.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje