Piko-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: několik prototypů vyrobeno okolo 305 Tu


Série (zvaná také Pikha) byla kdysi reakcí boterů odlehlé Talské kolonie B-Tal na prostý fakt, že neživí v teplotách hluboko pod nulou pracují pomalu a neefektivně. Později se to ale ukázalo jako veliký přešlap. Opravářští boti byli adaptovaní pro extrémní podmínky panující v hlubinných vývrtech a pomocí sonických kopí trpělivě drtili zmrzlou Skládku decimetr po decimetru. Zprvu metoda slavila veliký úspěch. Boti ale záhy místo svědomité těžby začali napadat kolonisty. Když se je jaly zneškodnit pořádkové síly, několik Piko-botů uteklo z kolonie a schovalo se v nedalekých skládkových výdutích, kde pomocí svých opravářských dovedností dále upravovali svá těla dle potřeby. Těžařům z B-Talu trvalo několik Tu, než se jim podařilo šílené Piko-boty v dalekém okolí vymýtit do posledního.

Boteři tenkrát zjistili, že příčinou nenadálé vražedné posedlosti Piko-botů byla chyba senzoru, kterou v rámci vnitřního interfacu boti sdíleli. Interware nastavil na absolutní maximum těžbu ytterbia, wolframu a několika dalších prvků. Nikdo si ale neuvědomoval, že v drsném prostředí kolonie obsahují stopová množství těchto prvků všechna těla jejích obyvatel.

Piko-boti napadali v koloniích všechny bez rozdílu. Jsou zaznamenány útoky na zvířata, civilisty i neživé. Šílené stroje takto celkem vytěžily přes dvanáct set nebožáků. Následná výprava vedená Talem Bor-Kakhei se s nimi utkala v prostorách podzemní surovinové banky, kterou Piko-boti stačili vytvořit. Zápach, který se odsud linul prý navždy rozplakal oči i duši.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje