Plastoss

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Plastoss si v hmotě Xa s oblibou budoval rozsáhlé sítě tunelů, v jejichž útrobách na nezvané jedince čekala nejedna smrtící past.
(Coraabia Artist: Vlad Gheneli)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: 3250 Tu - 3806 Tu


Odhady počtu daemonů, kteří terorizují vše živé na povrchu planety Grannok, se pohybují od několika stovek až po tisíce. Jen několik z nich ale proslulo natolik, že si vydobyli vlastní jméno. Jedním z nich je Plastoss, podle mnohých nejmocnější zástupce svého druhu. Stejně jako ostatní daemoni se zrodil z tajemné hmoty Xa, jež pokrývá velkou část planety. Na rozdíl od divoké většiny daemonů však disponuje nebezpečnou cílevědomostí a vypočítavostí. Spolu s daemonem B'Khelithem byl proto největší hrozbou pro všechny těžaře Xa a zejména pro řád Proto Xinů, který usiluje o obnovení rovnováhy hmoty a zastavení samovolného vzniku těchto nebezpečných bytostí.

Vyšší daemoni dokáží hmotu Xa na krátkou vzdálenost telegnomicky přetvářet a často této výhody využívají v boji. Plastoss v tomto směru dosáhl naprostého mistrovství. Mnoho obětí se nechalo zlákat do jeho smrtících pastí, Plastoss je nechal zalít rozteklou horou či pod nimi spustil prudkou plasmatickou reakci.

Daemoni byli po svém zrození klasifikováni jako nový druh patřící mezi neživé. To ale mezi coraabskými odbornými kruhy okamžitě vyvolalo vlnu nevolí. Vědci Orbitální univerzity práce označili za omyl. Po slavném manifestu neživých aktivistů spojených v osvětovém sdružení S.K.O.B. byli nakonec přeřazeni mezi tzv. poly-entity.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje