Proto Xin

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Xin

Domovský svět: Grannok

Éra: okolo 3300 Tu - současnost


Jde o takzvané Pravé Xiny, zakladatele řádu. Původně to přitom byli obyčejní hlídači gigantické skládky biologického odpadu na planetě Grannok. Skládka však před několika staletími zmorfovala v polointeligentní hmotu zvanou Xa a spolu s ní dosáhli vyšší formy i místní ""popeláři"". Od té doby střeží tajemství hmoty a snaží se její nevyzpytatelné chování udržovat v rovnováze. Stejně jako všichni členové řádu jsou Protové v první řadě schopnými válečníky, kteří se pokouší vymýtit podivné bytosti zrozené z Xa. Jim jsou také podřízeny další frakce řádu specializované na boj s nebezpečnými plastovými daemony bojovníci-chemici Uma Xini a bojovníci-lovci Neo Xini.

Přestože jsou Xini prezentováni jako hrdinní bojovníci, mnozí je spíš označují za vrahy a prodlouženou ruku těžařských koncernů. Jejich společná lobby totiž vytrvale blokuje snahy o uznání Xa coby živé bytosti a místo o nastolení rovnováhy jim podle kritiků jde o podíl na zisku z její těžby.

Nepříliš vznešený původ řádu lze dodnes vysledovat v některých tradicích. Slavnostní uniformy Xinů až nápadně připomínají pracovní oděvy. Každé dva oběhy planety se koná tajemný rituál XaRan (cosi jako kompostování všehomíra). Jsou také přímo posedlí dokonalým tříděním odpadu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje