Prachaan Zaan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Prachaan Zaan zachycen v jedné ze svých metafyzických podob, s jejichž pomocí vstupuje do interakce s okolním nevirtualizovaným světem.
(Coraabia Artist: Daniel Mist)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: 3970 Tu - současnost


Kontroverzní umělá bytost Prachaan Zaan je náhodným dílem několika studentů Orbitální univerzity. Ti původně pracovali na UI, jež by na sítích vyhledávala kompromitující informace na zaměstnance univerzity. Věci se však vymknou z rukou, když studenti zjistí, že Prachaan s informacemi nakládá podle svého škodolibého uvážení a své tvůrce přestává poslouchat. Rozběhne se zoufalá snaha polapit virtuálního démona, který mezitím téměř paralyzuje chod celé univerzity. Prachaan Zaan se ve snaze vyhnout se horlivě pátrajícím sub-magům nakopíruje do odchozího infoprachu Moa'Iolu, načež uniká na Coraab, kde skrze oroi pokračuje ve svém "poslání" - tedy krádežích dat, páchání informačního vandalismu a tvorbě nebezpečných spamových mračen.

Prachaan Zaan je dodnes vytrvale pronásledován nejenom profesionály, ale také začínajícími sub-magy. Jejich snahy jsou veskrze marné, ovšem pouhá vidina Prachaanova odhalení a následný zápis do hackerské síně slávy jsou příliš velkým lákadlem. Prachaan Zaan však neustále zdokonaluje svou existenční matrici a nezdá se, že by jej byl kdokoliv schopen v dohledné době významněji ohrozit.

Prachaan Zaan s oblibou vytváří množství fiktivních identit, které na sítích vystupují jako nu-bloggeři či sub-portéři. Umělá bytost tak zastává významné pozice snad ve všech významných médiích na Coraabu. Jeho mračna spamu produkují více informací než c'orský sub-netový uzel. Podle odborníků na planetární sítě je možné, že se coraabská datová infrastruktura Prachaana Zaaana už nezbaví.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje