Uma Xin

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Řádu Xinů vyrábí exoskelety stejný výrobce, který svými výrobky zásobuje samotnou Ligu. Díky kvalitním zbrojím Xini přežijí pády z velkých výšek i extrémně vysoké teploty, které na Grannoku v průběhu léta panují.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: Xin

Domovský svět: Grannok

Éra: okolo 3300 Tu - současnost


V nekonečném boji mezi řádem Xinů a inteligentní hmotou Xa hrají Uma Xini klíčovou roli, slovo uma doslova znamená hubitel. Výcvikové tábory sídlí hluboko v nitru planety Grannok ve vzdálené Xenozóně. Po povrchu se totiž hmota nezadržitelně šíří a s ní i smrtelně nebezpeční daemoni. Do širokých oblastí zasažených Xa Uma Xini bez ustání pumpují milióny hektolitrů pokusných chemikálií z gigantických podzemních nádrží o velikosti jezer. Zatímco Neo Xini svádějí nemilosrdné střety s Xa-tvory přímo na povrchu, bionicky posílené oddíly Uma se pečlivě starají o to, aby Xa nepronikla do obranných linií skrze podzemí.

Protože jsou daemoni považováni za příznak obranné reakce Xa proti snahám o její těžbu, vyráběné chemikálie jsou ve skutečnosti silná sedativa, jež mají utlumit imunitní systém Xa. Zatím však nebyla objevena látka dostatečně účinná, jež by zároveň nepoškozovala cennou hmotu.

Xini dlouhodobě čelí podezření, že své výzkumy financují také vývojem a distribucí drog, které poté posílají utajenými trasami na Khalfass. Úřad pro regulaci Xa sídlící na Coraabu kvůli tomu sice do Xenozóny vyslal kontrolní komisi, ta však byla při zpáteční cestě zatčena s obrovským nákladem neo-bujky a opiátů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje