Ptikk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: první série vyrobena 4215 Tu


Za výrobou antropomorfní série Ptikk stojí boteři z coraabského cechu L.O.P.P. Tito boti byli navrženi pro působení ve složkách I.C.A. a z vedení InSboru zazněl jasný úkol – vytvořit elitní pozemní bojové stroje za účelem zneškodnění velení protivníka. To se lopákům (jak je přezdíváno boterům cechu L.O.P.P.) povedlo na výbornou. Ptikkové při výsadku během několika málo Omů dokážou pomocí nejrůznějších skenerů dokonale zmapovat terén a rychle se tak nepozorovaně dostat až k cíli. Při útoku nejčastěji používají tiché energetické zbraně. I přesto, že se většinou z mise vrátí jen slabá třetina nasazených Ptikků, InSbor je s výsledky této série botů velice spokojen.

O boty Ptikk projevilo velký zájem žoldnéřské konsorcium Bonnax. Samotný Eluk Bonn kmitl na Coraab a přišel do cechu L.O.P.P. s nabídkou na odkoupení několika těchto botů. InSbor se dlouho rozmýšlel a nakonec Bonnaxu prodal za tučný xotový obnos jednotku Ptikků. Bonn této koupi dodnes lituje. Krátce po prvním nasazení botů na ochranu obchodního magravu se totiž na Vestru nevrátil ani jeden.

Na výrobu Ptikků dohlížel dokonce samotný intergalaktik Hermes. L.O.P.P. čelil v průběhu výroby zdlouhavé stávce, která vyústila v propuštění zkušeného cechmistra Spagga a to jen z toho důvodu, že design bota dokonale nekopíroval původní návrh. Hermes nakonec usoudil, že cechovní rada udělala chybu a donutil ji Spagga přijmout zpět. Výroba se ovšem díky tomuto incidentu o desítky Tu prodloužila.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje