Qach Mannnq

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Waalk Wak. Dva světy, dvě slova - peníze a peníze. - Qach Mannnq
(Coraabia Artist: Mohammad Hossein Attaran)

Rasa: Wak

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4221 Tu - současnost


Qach Mannnq býval členem cechu 100-son, avšak jeho laxní přístup k povinnostem a častá kritika vedení jej brzy donutily odejít a začít znovu. Se štěstím sežene práci v ghettoloděnicích Qqqao-G, kde supervizuje boterská pracoviště. Mannnq navenek působí jako čestný a bezúhonný Wak, pod jeho kovovou slupkou však číhá vypočítavý prospěchář. Neváhá si vzít lichvářskou půjčku, za kterou nakoupí vyřazené boty, jež nechá jednotkou podplacených konstrukvaků renovovat. Nakonec je pod falešnou identitou prodává na Annor, čímž si přijde na slušné jmění. Když past sklapne a annorští kupci zjistí, že většina botů jsou jen naleštěné vykuchané polotovary, Mannnq si již vesele užívá svého ilegálně nabytého bohatství v luxusním letovisku v Ko-Monwě.

Jelikož ani annorské peníze nerostou na stromech, po strůjci kolosálního podvodu je brzy velká sháňka. Stopy vedou do ghettoloděnic, načež se smyčka kolem Qacha utahuje. Než však stihnou zkorumpovaní konstrukvaci vyzradit jeho identitu, Mannnq zinscenuje nehodu, při které všichni do jednoho zahynou. Ve snaze vyhnout se dalším problémům se krátce poté nechá zaměstnat u xotnictví QaWaX.

Qach Mannnq se postupně vypracuje z řadového brusiče Xotu na manažerskou pozici. Jeho nekalé postupy, jak hodnotu střípků zmnohonásobit, se brzy využívají ve všech pobočkách QaWaXu. Qach skupuje křivě broušený Xot z celé Coraabie a dovedně jej mísí s kvalitnějšími kusy. O jeho praktikách se ví, avšak díky brutálním metodám zastrašování oponentů Qach ve své branži dosud nenašel pokořitele.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje