Qin Bolas

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Kogan, Kosmopolitní světy

Éra: 4203 Tu - současnost


Qin Bolas byl donedávna jedním z elitních právníků xotnického koncernu Epleef & Dillo, v současnosti si ale odpykává dlouholetý trest za mřížemi. Mazaný Ekhro je odjakživa zvyklý interpretovat zákon ve svůj prospěch a vždy na tom zkouší něco vydělat. Qin na Aganu vystuduje mogratské právo a brzy nastupuje coby advokátní koncipient u Amaly Roha. Už zde se projevuje Bolasova úmorná snaha najít ve složitém systému vyhlášek, byropisů a regulí skulinu pro sebeobohacení. Po zveřejnění skandálu s neoprávněným odškodným, kdy nutil svého klienta vydávat se za svůj vlastní zdegenerovaný klon, se proradný advokát v tichosti vypaří ze zorného pole kosmopolitních úřadů. Jeho další zastávkou je odlehlý skládkosvět s ideálním byrokratickým podhoubím pro další nekalé právní rejdy.

Qin si s sebou samozřejmě veze kupu zfalšovaných akreditací a doporučení. Coraabské právo si zběžně nastuduje po cestě a ihned po příletu neváhá drze žádat o práci na nejprestižnějších místech. Jeho přikrášlené portfolio udělá dojem na manažery vyhlášeného xotnictví. Neznámý ekhroský advokát se během jediného Šera stává jedním z nejlépe placených expertů na Coraabu.

Bolas se brzy dopustí zásadního pochybení – nechává přeevidovat bohaté zásoby komoditních výbrusů Xotu na surové, čímž je chce osvobodit od tzv. střepinové daně. Jde o tak závratné částky, že firemní machinace přilákají pozornost samotného Velkého Byra. Qin je brzy nato usvědčen z miliardového podvodu a uvězněn. Jeho právní kariéra tím zřejmě nadobro končí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje