Slemeshek

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Zyigir

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4208 Tu - 4242 Tu


Slemeshek se narodil do jedné z nejprestižnějších rodin na Aganu. Jeho otcem byl armo Norg, uznávaný důstojník s uhlazeným vystupováním, doma však tyran a ethanolik. Když Norga jeho nejstarší syn, pozdější ligan Keshre, veřejně obviní z domácího násilí a zneužívání, vláda vše ututlá a jediného, čeho se dětem místo satisfakce dostane, je další násilí. Tento incident byl zřejmě poslední kapkou, která nenávratně poškodila Slemeshkovu psychiku a přivedla jej na dráhu nejdříve vraha nájemného, později vraha psychopatického, který zabíjel pro čirou radost z vraždy samé. V 4240 Tu již obchází Agan takový strach z psychopatových nezřízených masakrů, že na něj úřady vypíšou tučnou odměnu. V 4242 Tu je Slemeshek dopaden a zastřelen lovcem odměn Beebopem.

Slemeshek trpí psychopatickými sklony již v dětství. Když jej rodiče najdou, jak soustředěně uřezává hlavy svým akčním figurkám, pošlou ho k dětské psychiatričce. Ta případ uzavře s tím, že děti ničí hračky běžně a brzy z toho vyrostou. Když se pak najdou uřezané hlavy prvních Slemeshkových spolužáků, odmítá jakoukoliv souvislost. Než stihne změnit svůj názor, přijde během sezení se Slemeshkem o hlavu i ona.

Slemeshkovy nejčastější oběti tvořili především subrobyshové, jejichž helmy si s oblibou schovával jako trofeje. Když se stalo, že zavražděný strážce pořádku helmu neměl, Slemeshek měl tu drzost podat na centrále Sub-Robu oficiální stížnost pro nošení nekompletní uniformy. Do kolonky „odůvodnění“ jednou dokonce napsal tučným písmem, že helma je bezpečnostní prioritou a že zachraňuje životy jejich nositelů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje