Slintax

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ypho

Domovský svět: Sulcott

Éra: 4228 Tu - současnost


Slintax je hledaným ilegálním přistěhovalcem s pestrou zločineckou minulostí. Ač je původem ze Sulcottu, většinu života pracuje v drsných podmínkách továrních komplexů na Prettu. Stává se členem zkorumpovaných odborů, kde získává cenné konexe na prettské padělatele šperků. Slintax nakonec své komplice okrade a s tučným xotovým obnosem uprchne kamsi do Xenozóny. Zde ale brzy nerozvážně utrácí všechny peníze a znovu se postupně dostává na scestí. Po vraždě několika turistů na Annoru musí Slintax Xenozónu neprodleně opustit. V 4263 Tu přilétá na Coraab v útrobách kontejneru s nákladem traxolského tabáku. Zabydluje se v sub-squattech Sektoru 4, kde se dává dohromady s místními ilokajskými gangy. Neživí yphoského imigranta vřele přijímají mezi sebe.

Slintax se zúčastňuje rabování obchodních center, únosů a loupežných přepadení zámožných Coraabianů. Brzy se o jeho aktivitách dozvídají místní sektoroví kopové, jež Slintaxe brzy dopadnou. Zbabělý Ypho výměnou za svobodu napráská své neživé společníky. Následné razie v sub-squattech vyúsťují v hromadné zatýkání Ilokajů. Slintax prchá do opuštěných doků TolChentu.

Na Coraabu brzy přistává trojice nájemných vrahů. Jsou zaplacení prettskými odboráři, jež se snaží pomstít se yphoském zrádci za to, že je v minulosti obral o jmění. Zabijáci se ale ke své oběti vůbec nestihnou dostat - jednotky Bahoofa je totiž zatknou ihned po přistání v Bochezai. Slintax má i jiný důvod k obavám – za pár Tu se totiž dostanou na svobodu jeho ilokajští "kamarádi".

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje